• 42 684 32 02
  • szkolenia@tromed.pl

OCENA FUNKCJONALNA NIEMOWLĄT – WYBRANE PRZYKŁADY POSTĘPOWANIA FIZJOTERAPEUTYCZNEGO W PRACY Z DZIECKIEM 0-12 M-CY Z ZABURZENIAMI ROZWOJU PSYCHORUCHOWEGO
informacje

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:

  • Ocena neurokinezjologiczna motoryki spontanicznej dziecka w pierwszym roku życia - rozwój dziecka oraz kamienie milowe o okresie rozwoju 0-3, 3-6, 6-9, 9-12 m-cy.
  • Omówienie przypadków prawidłowego rozwoju w poszczególnych miesiącach życia oraz deficytów i mechanizmów nieprawidłowych.
  • Reakcje ułożeniowe jako wstępna ocena rozwoju dziecka.
  • Postępowanie pielęgnacyjne z wykorzystaniem elementów metod neurofizjologicznych.
  • Postępowanie terapeutyczne w oparciu o metodę Vojty i NDT Bobath oraz prezentacja wybranych technik na podstawie własnych doświadczeń.

Celem szkolenia jest przedstawienie tematyki oceny rozwoju oeaz prawidłowego postępowania w pracy z dzieckiem z zaburzeniami ruchowymi, wskazanie praktycznych umiejętności do wykorzystania w pracy w przypadku terapii dzieci zagrożonych nieprawidłowym rozwojem.
Szkolenie skierowane jest do fizjoterapeutów, pielęgniarek, lekarzy rehabilitacji medycznej, pediatrów, ortopedów, osób pragnących pogłębić wiedzę w zakresie rozwoju niemowląt.

mgr Monika Wutke – specjalista fizjoterapii, oligofrenopedagog i terapeuta zajęciowy, specjalizujący się w neurorehabilitacji dzieci i dorosłych, terapeuta metody NDT Bobath, metody Vojty oraz wielu innych technik z zakresu neurorehabilitacji.
Posiada 20-letnie doświadczenie zdobyte na oddziałach i w poradniach neurologicznych i rehabilitacyjnych dla dzieci i dorosłych.

Anita Haralabidis - fizjoterapeuta, specjalizujący się w rehabilitacji niemowląt i dzieci metodami neurofizjologicznymi. Certyfikowany terapeuta metody Vojty. Posiada ukończone szkolenia : PNF, DNS, Diagnostyka i terapia skolioz wg Koncepcji FITS, kinesiotaping w pediatrii, Trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych wg Zukunft-Huber.
Posiada 10-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, wadami wrodzonymi, obniżonym lub wzmożonym napięciem mięśniowym , asymetrią , wadami stóp i postawy.

Koszt szkolenia - 340 zł, zawiera materiały szkoleniowe oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. 

Kontakt

TROMED - ZAOPATRZENIE MEDYCZNE
93-309 Łódź, ul. Grażyny 2/4

tel:   +48 (42) 684 32 02
email: szkolenia@tromed.pl

TROMED © 2017, All right reserved.
TROMED